Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Adalar cenneti endenosya

Adalar cenneti endenosya

0 21

Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olan Endonezya nüfus yoğunluğu bakımından da dünyanın dördüncü ilkesidir. Tropikal bir iklime sahip olan bu ülke, dünyanın en sıcak ve en nemli bölgelerinden biridir. Genç oluşumlu bir ülke olması ile birlikte sık sık deprem, yanardağ patlaması gibi doğal afetleri yaşamakta olup yerel özelliklere göre farklılıklar göstermekte olan zengin bir bitki örtüsüne sahiptir.

Ülkenin büyük adalarında önemli akarsular yer almaktadır. Sumatra Adası’nda Musi, Kampar, Rokar ve Hari ırmakları, Borneo Adası’nda Kayan, Mahakam, Barito ve Kapuasıemakları bulunmaktadır. Özellikle Bali ve Jakarta Endonezya’ya gider gitmez ilk olarak görülmesi gereken yerler listesinde yerini almaktadır.

Daha fazla mesaj

Endonezya bulunduğu konum sebebi ile üç farklı saat dilimi kullanmakta olup Jakarta ile ülkemiz arasında dört saat, Bali ile beş saat ve Jayapura ile altı saat bulunmaktadır.

Endonezya Gezi Haritası

Sualtı yaşamını merak ediyor ve takımadalar görmek istiyor iseniz ilk durak RajaAmpat olmalıdır. Yaklaşık 1500 takımadadan oluşmaktadır.TanjungPuting Ulusal Parkı, Borneo Adası’nda bulunuyor. Ekoturizm açısından oldukça popülerdir. Flores AdasıKelimutu Volkan Kalderası ile volkanik gaz etkisi ile değişen su renklerini izlemek mümkündür. Lombok, Komodo Ulusal Parkı, Yoyakarta, Bali’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Seyahat ederken deniz ve gezinin olduğu doğa ileiç içe bir  tatil isteyenlerin tercih edebilecekleri bir yerdir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku