Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Almanya Nasıl Giderim İşlemler

Almanya Nasıl Giderim İşlemler

0 15

Almanya Tanıtım Yazısı

Resmi adı Almanya Federal Cumhuriyeti olan Almanya 357 bin metrekare yüz ölçümüne sahip büyük bir avrupa ülkesidir. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en tanınmış ikinci göç destinasyonuna sahip ülkesidir. Uzun ve köklü tarihi süresince pek çok büyük ve ufak krallık olarak Batı Avrupa’da hüküm süren ülke 1871 senesinde yerel birliğini sağlamıştır. Bu krallıkların her biri döneminin mühim sanat eseri üretim merkezleri oldukları amacıyla Almanya, Avrupa kültür uygarlık tarihine bilhassa müzik ve felsefe alanında  büyük katkılar yapmıştır. Almanya’nın 69’lu ve 70’li seneler süresince yürüttüğü konuk işçi uygulamasından dolayı nüfusunun Almanlardan ileri en mühim etnik bileşeni Türklerdir. Günümüzde otomotiv sektörünün kalbi olarak tanınan Almanya; BMW, Porshe, Lamborghini ve Mercedes gibi araba markalarının kurulduğu yerdir. Günümüzde, düşük işsizlik seviyesi ve istihdam fırsatları sebebiyle avrupanın ışığı olarakta anılmaktadır.

Eski bir uygarlık bulunduğu amacıyla çoğu tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Bazı mühim yerlerden konuşmak gerekirse; Romantik yol, Zugspitze Dağı, Berlin Duvarı,Konstanz Gölü bölgesi, Rothenburg ob der Tauber, Berlin Brandenburg Kapısı, Heidelberg Şatosu ve tarihi merkez, Köln Dom Katedrali, Neuschwanstein Şatosu gibi yerler en gözde ziyaret alanları arasında yer almaktadır.

1 ve 2. Dünya Savaşları’ndan mağlup çıkmasına karşın en kuvvetli ekonomik güce sahip ülkelerden birisi olan Almanya, yıkılan tarihi eserlerini yeniden restore ederek Turistlerin ziyaretine sunmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku