Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Avrupa’nın U Meşhur Mihenk Taşı Lüksemburg

Avrupa’nın U Meşhur Mihenk Taşı Lüksemburg

0 15

Avrupa’nın U Meşhur Mihenk Taşı Lüksemburg

Lüksemburg Şehri ya da Lüksemburg olarak tanınan kent, kent unvanına da sahip bir komün olmanın yanı sıra Lüksemburg’un başkentidir. Kendi adı ile başkenti aynı isme sahip olan bu yer Unesco Dünya Mirası Sit Alanı olarak 1994 senesinde tescillenmiş bir yerdir. Doğasının içerisinde değişik yapılanmaları ile tarihi turizm sevenlerin bilhassa tercih ettikleri destinasyonlardan bir tanesidir. Otobüsle ulaşım sağlanabildiği gibi kentte yaşayanların çok sık kullandıkları bir başka ulaşım aracı da bisiklet olup tatil amacıyla gelen Turistlerin de ideal noktalardan bisiklet kiralayarak kent turu atmaları olası duruma gelmiştir.

Lüksemburg gezilecek yerleri son derece çok olmasına rağmen Turistler yönünden en çok merak edilen noktalardan ilki BockCasemates’tir.  Üzerine kale inşa edilen kayalık içerisine oyulan tüneller ile beraber senelerce akıncılardan korunmuş olup öte yandan tepenin altında tespit edilen galerileri ve tünelleri gezdikten sonra üst kısmına çıkıp, Petrus Vadisi’nin eşi benzeri olmayan görünümü görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Bununla beraber Notre-DameCathedral, Büyük Dük Sarayı, Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi en çok Turist alan lokasyonlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku