Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Baltık Denizinin Yakası Litvanya’yı Merak Edenler

Baltık Denizinin Yakası Litvanya'yı Merak Edenler

0 11

Özellikle öğrenci değişim uygulamaları ile beraber ülkemizde tanınmaya başlayan Litvanya gezilecek yerleri, imkanlarının yüksekliği ve gece hayatında son derece güzel mekanlara sahip olması ile beraber genç Turistlerin tatil amacıyla de tercih ettikleri destinasyonlardan bir tanesi olmuştur. Kuzey Avrupa’da tespit edilen Litvanya parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. 14. Yüzyılda Avrupa’nın en geniş sınırlarına sahip olan bu ülke Beyaz Rusya, Ukrayna, Polonya ve Rusya’nın bir bölümü Litvanya Büyük Dükalığı olarak egemenliği altındayken 1500 lü senesinin sonlarında Lehistan- Litvanya Devleti’ni oluşturmuştur. 1700 lü senelerde Rus İmparatorluğu eline geride bıraktığımız ülke 1. Dünya Savaşı ardından bağımsızlık hareketlerine başlamıştır.

Litvanya spor manasında Basketbol ile ilgilenmekte olup ülkede dana eti ülkemizden daha ucuza fakat tavuk eti biraz daha pahalıdır. Alkollü içeceklerin son derece ideal bulunduğu bu yerde karasal iklimi bundan dolayı yüksek fiyatlıdır. Litvanya seyahati amacıyla gezilmesi gereken öncelikli yerler başkent Vilnus, St Peter kilisesi, Old Town, Hill of Crosses, Christ’s Resurrection Kilisesi, Botanik Park, Trakai Kalesi olarak gösterilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku