Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Hindistan Yakından Tanıyalım

Hindistan Yakından Tanıyalım

0 19

Hindistan Yakından Tanıyalım

Günümüzde 300 400 asırdır yaşan hindistan halkı yaşantılarından gayet memnunlar arasında yaşam sürdüren Hindistan 1000 senesinde Arapların eline işlemiştir. 12. Yüzyılda Gaznelilerin egemenliğine işlemiş olan Hindistan 1400 senesinde Timur egemenliğine daha sonra Babür’ün ülkeyi fethetmesi ile uzun vakit Babür İmparatorluğunun merkezi olmuş ve Moğol devresi başlamıştır. 1947 senesinde Mahatma Gandhi önderliğinde İngilizlere karşı şiddet kullanmadan birlik yaratarak bağımsızlığını kazanmış Müslümanlar ve Hindular olarak iki bölgeye ayrılarak Pakistan ve Hindistan meydana çıkmıştır.
Çok kültürlü bir yapıda olması ile mozaik bir kültür meydana getiren Hindistan tarih turizmi yönünden da köklü yapısı ile göz önüne çıkmaktadır. Dünyanın en kalabalık 2. Şehri olma özelliğinin yanı sıra pek çok değişik dinin ve inanış biçiminin olması pek çok değişik tapınakların var oluşunu sağlamıştır. Genellikle arkeolojik olarak oluşturulan incelemelerde derhal derhal en ihtiyar oluşumun olduğu Hindistan gelen Turistleri zihnen dinlendirip kendisine hayran bırakarak uğurlamaktadır.

Hindistan’da Gezilecek Yerler

Gezmek isteyeceğiniz yerlerden biride hindistan olmalıdır. Mavalli Tiffin Rooms gibi classic bir lezzeti tatmak isteyenler bu bölümde tespit edilen restoran ve barlardan birisinde eğlenceli vakit geçirme imkânına da sahiplerdir. En meşhur sokaklarında gezerken bir çok restoranta raslarsınız ve güzeliklerle dolu görsellerede var hastası olabilrisiniz bu sokakların yemeklerı ve lezzetlerini deneme fırsatı bulabilirsiniz. Chennai bilhassa sanat severlerin ilgi odağında olan bir bölgedir. Canlı ve renkli olan bu kent rengarenk boyanmış tapınakları ile misafirlerini karşılıyor. Tarihi acıısndan önemli beldeleri var turistler buryada sıkca gelip gezşyorlar kim sevmezki tarihi yerleri. Daha önce görülmemiş tarihi kokan mekanlar ve restöre edilmiş güzel dükkanlar mevcuttur. Renklerin öne çıktığı şehrin merkezinde eski kraliyet ailesinin hala yaşamaya devam ettiği Şehir Sarayı yer almakta olup Jal Mahal’de buradadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku