Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Rusya’yı Yakından Tanıyalım

Rusya'yı Yakından Tanıyalım

0 15

Rusya’yı Yakından Tanıyalım

Rusya’nın idare biçimi federal yarı başkanlık tarzı cumhuriyettir ve başkanı Vladimir Putin olan Rusya 17.075.400 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir ve dünya hayat alanının 1/8’ni kapsar. Rusya aynı vakitte 2014 senesi bilgilerine göre 144 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesidir. Kuzey Asya’nın tamamına ve Doğu Avrupa’nın büyük bir kısmına uzanan Rusya, dokuz vakit dilimine yaygınlaşır ve üstünde çok detaylı etraf ve yer şekillerine ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya’da 23 UNESCO Dünya Mirası, 40 UNESCO biyosfer rezervi, 41 milli park ve 101 tabiat rezervi bulunmaktadır. Rusyanın bir çok ülkeye göre özelkleri var bunları sizlere başka bir makalemte yer vereceğim. Rusya’da kereste, petrol, natural gaz, kömür, cevher ve başka mineral kaynakları dahil olmak üzere geniş natural kaynak rezervi bulunmaktadır.

Ruslar misafirperverlikleri ile tanınırlar. Konuklarla tanışmayı ve sevinçle arkadaşlara ve tanıdıklara gitmeyi severler. Zengin sofralar, bu tür buluşmaların asli yapı taşıdır. Bir bardak çay amacıyla çağrı edilseniz bile, ziyaretten evvelce yemek yememek daha iyidir – Ruslar, kendi yemek pişirme dahil, nerdeyse bütün malzemeleri evlerinde misafirlerine ikram etme eğilimindedirler. Ev sahibi amacıyla, boş bir masanın daha rahatsız edici bir şey yoktur. Daha önce raslanmamdığı için bu konu hakkında tam net bir bilgi veremiyeceğim. Birçok bu cinsten kültürel özellikleri olan Rusya, gezilmeye değer bir ülkedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku