Finansci.Net
Finansla ilgili her şey!

Yunanistan Neden Turistlerin Tercihidir

Yunanistan Neden Turistlerin Tercihidir

0 25

Yunanistan Neden Turistlerin Tercihidir

 

Atinayı bilmeyen yoktur yunanistanın en meshur yerlerınden bırısıdır gezip görmek herkesin hakkıdır diye düşünüyorum. Yunanistan; tarih yazımı, siyaset bilimi, demokrasi, Batı felsefesi, Olimpiyat Oyunları, Batı edebiyatı,  önemli bilim ve matematik ilkeleri ile Batı dramasının doğduğu yer olması nedeniyle Batı uygarlığının beşiği kabul ediliyor. Yunanlar, MÖ sekizinci yüzyıldan itibaren bütün Akdeniz ve Karadeniz’e sunulan ve polis olarak tanınan çoğu bağımsız kent devleti kurdular. II. Filip MÖ dördüncü yüzyılda Yunan anakarasının fazlasını birleştirirken oğlu III. Aleksandros, antik dünyanın büyük bir bölümünü fethederek Yunan kültürünü ve bilimini Doğu Akdeniz’den İndus Nehri’ne kadar yaydı. MÖ ikinci yüzyılda Roma tarafından işgal edilen Yunanistan, Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesiyle Yunan dili ve kültürünün hakim bulunduğu Batı Roma artık Bizans İmparatorluğu’nun ayrılmaz bir parçası oldu. Birinci yüzyılda Rum Ortodoks Kilisesi’nin kuruluşu, çağdaş Yunan kimliğini şekillendirdi ve Yunan geleneklerini Ortodoks dünyasına yaydı. On beşinci yüzyılın ortalarında Osmanlı egemenliği altına giren Yunanistan’ın çağdaş bir ulus devlet olarak meydana çıkışı, verdiği bağımsızlık savaşının ardından 1830’da gerçekleşti. Yunanistan’ın sahip bulunduğu on sekiz UNESCO Dünya Mirası, ülkenin varlıklı tarihsel geçmişini yansıtıyor.
Yunanistan, Balkan Yarımadasının güneyinde, kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, Doğudan Türkiye, güneydoğudan Ege Denizi, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili ufak bir ülkedir. Başbakan hükümetin başkanıdır. Başbakan, bakanlar, başbakan yardımcıları, devlet bakanlarından meydana gelen bakanlar kurulu, Yunan Hükümeti’nin karar mekanizmasını meydana getiren organdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku